Виконані 2014

Програмний звіт за 2014 рік 

 1. 1 березня 2014 у Центрі Польської Культури та Європейського Діалогу відбулась звітна Конференція нашої Організації. На Конференції були представлені наші досягнення та обговорені плани на 2014 рік. Ми обговорили плановані ініціативи, які будуть реалізовані спільно з Фондом Пястун з Ополя, в тому числі культурний захід під назвою Музика Карпатських Джерел спів фінансований Міністерством Культури і Національної Спадщини, освітній проект для молоді :Слідами забутої історії спів фінансований Міністерством Закордонних Справ, проект Школа Лідерів спів фінансований Міністерством Національної Освіти. Також  прийняли 8 нових членів.
 2. 9 травня 2014 року в Станіславові відбувся квест «Вулицями давнього Станіславова» зорганізований нашою Організацією та Центром Польської Культури та Європейського Діалогу за підтримки Генерального Консульства Польщі у Львові та Міської Ради Івано-Франківська. Гра, в якій взяли участь бл. 50 учасників було пов’язана зі святкуванням Дня міста. Програма квесту включала в себе цікаві головоломки, пов’язані з історією міста, завдання з логіки і творчого мислення та багато посмішок і позитивних вражень. Захід завершився врученням переможцям призів, фінансованих Генеральним Консульством Польщі у Львові на грилі, поруч з міським озером.
 3. 23-24 травня 2014 року ми зреалізували проект під назвою «Музика Карпатських Джерел» в Івано-Франківську(Станіславові). В рамках проекту відбулися два концерти Регіонального Гурту ISTEBNA та Смичкового Квінтету VOŁOSI – двох відомих польських гуртів котрі творять сучасну історію карпатської музики. Проект був спів фінансований Міністерством Культури і Національної Спадщини Польщі та проходив під Патронатом Генерального Консульства Польщі у Львові.

  В рамках концерту також в Обласній Філармонії пройшла прес-конференція за участі ЗМІ. В Конференції прийняли участь представники Генерального Консульства Польщі у Львові, Директор Центру Польської Культури та Європейського Діалогу в Івано-Франківську , представник Фонду Пястун з Ополя — координатор проекту «Музика Карпатських Джерел», керівники гуртів. В перервах між концертами проходили ярмарки де карпатські  польські народні майстри та народні митці могли представити свої роботи та ремесла. Цей проект був ще однією ініціативою Фонду Пястун в рамках великого соціально-культурного проекту під назвою «Молодь для діалогу», реалізація якого почалася в жовтні 2013 року. Його мета полягає в тому, щоб підтримати польсько-український  діалог спрямований на зрозуміння з одного боку відмінностей але також на пошук щораз нових площин розуміння, співпраці та інтеграції в межах однієї Європейської спільноти. Також ми видали новий (уже 3) Бюлетень Організації описуючи найважливіші події нашої діяльності.
 4. Проект «Слідами Забутої Історії» червень – липень 2014
  На минувших канікулах завдяки співпраці з Фондом Пястун з Ополя ми реалізували ще один спільний, цікавий освітній  проект під назвою «Слідами Забутої Історії». Цю ініціативу фінансово підтримало Міністерство Закордонних Справ Польщі в рамках конкурсу «Співпраця з Полонією та Поляками за Кордоном»
  В процесі реалізованих в рамках проекту десятиденних заняттях обговорювались теми пов’язані з історичною, економічною та культурною спадщиною давнього Станіславовського Воєводства. Піднімались також теми багато культурності та європейського громадянства. На проекті учасникам не тільки переказали знання з історії та культурної спадщини регіону давнього Станіславова, а також в результаті журналістських і фотографічних курсів та занять з активних методів пошуку інформації учасники розвинули свої вміння самостійно здобувати потрібні їм знання.
  Заняття були поділені на 3 частини – 1 етап в Івано-Франківську – праця з психологом і фотографом, 2 етап — практична робота в території — Яремче, Ворохта, Буківець, 3 етап – кінцевий етап-підсумок. В проекті прийняло участь 75 осіб.
 5. І як зазвичай в серпні відбулися два тури «Школи Лідерів для польських молодіжних середовищ з України», в проекті прийняло участь 40 осіб. Всі засновники Організації «Млоди Станіславув»  в свій час приймали участь в цьому проекті і власне це дало поштовх до їх суспільної активності та заснування Організації.«Літня Школа Лідерів» — це авторська  програма  виховання молодих лідерів з України, реалізована в Польщі з 2010 року Фондом Пястун. Програму систематично підтримують Міністерство Національної Освіти Речі Посполитої Польщі та Опольське Воєводство.

  Участь у цьому  проекті розвиває лідерські якості та соціально-культурну активність у своєму середовищі. У програмі передбачені заняття, які навчають молодь спілкуватися, розвивають вміння працювати в групі, виховують відкритість і креативність та вміння долати проблеми. Дуже важливим елементом програми є навчання якісно планувати і розробляти освітні та соціальні проекти.Фонд учить молодих людей що з точки зору відповідного співіснування в Європейському співтоваристві  дуже важливо вміти ламати стереотипи та формувати шанобливе ставлення до етнічних і національних меншин, а також усвідомлювати сутність свого власного коріння, культури та традицій. І тому в проекті Фонд приділяє дуже багато уваги власне цим питанням  реалізуючи проект  в двох багатокультурних регіонах Польщі, тим самим популяризуючи серед молоді ідею міжкультурної та міжнародної інтеграції.

Добавить комментарий