Виконані 2015

 

asx

 

 

 

 

«Зміна Діалог Креативність – на шляху до демократії і громадянського суспільства» (вересень грудень 2015). Ця ініціатива була співфінансована  МЗС Польщі та реалізована Фондом Пястун  в рамках програми під назвою Східний вимір зовнішньої політики Польщі.   В обов’язки нашої Організації входив набір учасників, організаційна та перекладацька робота.

Проект передбачав підготовку під керівництвом експертів — 30 молодіжних лідерів з громадських організацій Івано-Франківської області та Опольського Воєводства (20 з України та 10 з Польщі) до самостійного створення креативних ідей і рішень  важливих для розвитку громадянського суспільства і активних позицій серед молоді, які призведуть до тривалих соціально-культурних взаємовідносин обох суспільств Польщі та України.

 

Основна мета цієї ініціативи полягала в спільній розробці стандартів співпраці і механізмів роботи українських і польських громадських організацій двох дружніх регіонах: Івано-Франківській Області  на Україні та Опольського Воєводства в Польщі діяльність котрих спрямована  на молодь .  Для досягнення передбачуваної мети було проведено три цикли тренінгів: «Зміна починається від нас самих і є фундаментом для розвитку людей, суспільств і держав», «Громадські організації Опольського регіону – їх досягнення та досвід роботи з молоддю» і «Пошук новаторських і креативних рішень, створення проектів та управління ними».

Всі висловили потребу продовжити розпочату під час проекту співпрацю заявляючи про своє зангажування в реалізацію заходів спрямованих на розвиток міжкультурного діалогу та принципів демократії в своїх середовищах на основі стандартів і практик про які вони дізнались під час проекту.

Неодноразово говорилось про потребу створення інтернет-платформи для обміну інформаціями між українськими і польськими громадськими організаціями задля того  щоб лідери з Польщі та України могли швидко обмінюватися інформацією та ділитись досвідом. Було також звернуто увагу на необхідність надання можливості лідерам з України на проходження практик в середовищах Громадських Організацій Польщі та інших країн Західної Європи з метою ліпшого трансферу досвідів і хороших практик в області  системної трансформації.  Представники громадських організації  приймаючих участь у проекті уповноважили Фонд Пястун до проведення подальших дій і реалізації нових проектів важливих для міжкультурного діалогу України та Польщі, розвитку демократії і громадянського суспільства обох країн та впровадження системних рішень важливих для взаємовідносин і співпраці польських та українських громадських організацій котрі одночасно підвищать рівень їх роботи.

Наприкінці тренінгу, всі активно брали участь у створенні концепції проекту, запланованого на 2016 під назвою Платформа Змін і Діалогу – як відповідь на потреби бенефіціарів та ідею подальшої співпраці, котра передбачає ряд запланованих і узгоджених між собою дій  інформаційно–освітнього характеру  спрямованих  до молодіжних лідерів українських громадських організацій, які хочуть ангажуватися в суспільні зміни свого регіону на шляху до інтеграції з Європейською Спільнотою опираючись на польський досвід та будуть реалізувати в своїх середовищах подальші креативні ідеї і рішення важливі для взаємовідносин ті співпраці суспільств України та Польщі.

 

 

 

logo_20piastun_1 logo_ministerstwo

 

 

 

 

 

 

 

 

В період з 26.06 по 31.08.2015 року наша Організація була головним партнером проекту «Історія, традиції і культурна спадщина Польщі – те що пов’язує  і об’єднує» відомого як Школа Лідерів. Від самого початку існування нашої Організації ми разом з Фондом для дітей та молоді Пястун з Ополя є співорганізаторами цієї ініціативи, яку систематично фінансово підтримує  Міністерство Національної Освіти Польщі. В проекті прийняли участь рекрутовані нами лідери польських середовищ з колишньої Станіславської області, а  також з Вінницької, Тернопільської та Закарпатської областей – в цілому 120 чоловік. Ця ініціатива є плодом авторської програми  освітньої діяльності для  польських молодіжних середовищ на Україні, котра проводиться Фондом Пястун від 2010 року. Основна мета полягає в підготовці молоді польського походження котра проживає на Україні до функції  молодіжних  лідерів —  шляхом надання молоді  мериторичних знань та  вмінь котрі дозволять їм на активну громадську діяльність в польських середовищах, та шляхом використання змістів, що містяться в польській культурі та традиціях. В програмі Школи Лідерів крім екскурсій та освітніх занять в області польської культури та традицій проводяться також тренінги з соціальних та європейських питань, молодь вчать суспільних та лідерських навичок, також молоді люди мають можливість вдосконалити польську мову. Дуже важливим елементом проекту є тренінги котрі вчать як створювати проекти та управляти ними. Це дуже допоміжні навчання з точки зору розвитку вмінь написання та реалізації проектів з метою збереження молодим поколінням з польським «корінням», що проживає на Україні   емоційного зв’язку з Польщею. Опираючись на наш досвід з попередніх років ми знаємо, що організовані Фондом за фінансової підтримки  Міністерства національної освіти Польщі проекти Школи Лідерів це дуже цінна ініціатива, яка має суспільне визнання та величезні успіхи в середовищах, а також завдяки ній було реалізовано багато цікавих ідей і дій в середовищах бенефіціарів  проекту.

 

 

З нагоди Національного свята Третього Травня, Дня Полонії та Дня Польського Прапора разом з іншими представниками польської спільноти Станіславова ми поклали квіти біля пам’ятника Адама Міцкевича та на старому цвинтарі біля пам’ятника легіоністам.

Після покладання квітів в костелі відбулася  урочиста служба божа в інтенції місцевих поляків та поляків на цілому світі. Після закінчення літургії учні загальноосвітньої середньої школи №3 з польською та російською мовами навчання представили словесно-музичний монтаж присвячений святому Йоану Павлу ІІ на тему: «Будеш з нами поза час».


В Брюховичах (біля Львова) відбулася традиційна «Львівська маївка 2015». Організаторами свята було Об’єднання руху «Львівська родина родин» та Товариство польської культури Львівщини під патронатом Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.

Участь у цьогорічній маївці взяло понад 700 осіб, в тому числ і члени нашої організації

.

Добавить комментарий